
ПРОЕКТ "ОБРАЗОВАНИЕ ЗА УТРЕШНИЯ ДЕН"
Проект BG05M2OP001-2.012-0001, финансиран по ОП „Наука и образование за интелигентен растеж"
2014 - 2020 г.
От началото на втория учебен срок на учебната 2019/2020 година в СУ "Антим I" стартират дейности по проект „Образование за утрешния ден“. Проектът се реализира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент – Министерството на образованието и науката (МОН). Продължителността на проекта е 36 месеца – от 15.10.2019 г. до 15.10.2022 г.
Целта на проекта е изграждане на компетентности за интегриране на образователните технологии и мотивация за тяхното използване от подрастващото поколение.
В Дейност 6: „Повишаване на дигиталната компетентност и умения на учениците"
За учебната 2019/2020 година са сформирани две групи. Първа група "Дигитален свят" с ръководител Елена Карафеизова. В нея участват 15 ученици от 8 – 10 клас. Втора група "Дигитална работилница" с ръководител Елза Личева, в която участват 20 ученици от 5 – 7 клас.
За учебната 2020/2021 година са сформирани две групи. Група "Дигитален свят" с ръководител Елена Карафеизова, в която участват 17 ученици от 8 – 10 клас и втора група "Дигитална работилница" с ръководител Елза Личева, в която участват 15 ученици от 8 – 9 клас.
За учебната 2021/2022 година е сформирана една група "Дигитална работилница" с ръководител Елза Личева, в която участват 16 ученици от 9 – 12.
За учебната 2023/2024 година продължават дейностите на клубовете по интереси за допълнителни занимания по ключови дигитални умения. Сформирани са група "Дигитална работилница" с ръководител Елза Личева, в която участват 12 ученици от 8-9 клас и група "Дигитален свят" с ръководител Елена Карафеизова, в която участват 13 ученици от 10 клас.
Работата в групите има за цел:
- повишаване на дигиталната компетентност на учениците;
- развиване на творческите умения и уменията за работа в екип по конкретен проект, който завършва с продукт, създаден със средствата на информационните технологии;
- самостоятелно изработване на авторски материали и представянето им.
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Един чудесен подарък за близки и приятели е персонализирания колаж, поздравителна картичка или брошура, изработени от участниците в клуб "Дигитален свят".
Индивидуалност, лични изисквания и креативност съпътстват работата на учениците в клуба.
Работата с дигитални файлове носи удовлетворение от получения продукт.
Поздравления за участниците и техния вдъхновител-г-жа Карафеизова!
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Проектните дейности в клуб "Дигитална работилница" правят работата в клуба привлекателна и интересна за участниците. Всеки от тях изработи собствена визия на поздравителна картичка, меню или рецепта.
Поздравление за креативността на участниците и за вдъхновението на г-жа Елза Личева-ръководител на клуба.
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐